Problémy s erekcí trápí snad všechny věkové skupiny

Shutterstock.com - problémy s erekcí

Doba je stále rychlejší a mnozí nestíhají její tempo. Projevuje se to například i v milostném životě, který naopak vyžaduje klid a rovnováhu. Bohužel je dnes trendem, že potíže s erekcí pronásledují i třicátníky a nedá se očekávat, že se snad tento prohlubující se trend zastaví. Jak problémy řešit? Především pomalu a nikam nespěchat, změna životosprávy může být hodně užitečná. Prospět mohou také doplňky stravy, které v sobě nesou přírodní složky.

Erektilní dysfunkce je hodně citlivé téma

Nemluví se o něm snadno, a to proto, že souvisí se ztrátou mužnosti. Přitom se s tématem, jako je erektilní dysfunkce, pravděpodobně potká téměř každý muž, ať už v poměrně dosti mírné nebo dlouhodobé a přetrvávající formě. S erekcí souvisí nejen cévy. Proto muži, kteří trpí cukrovkou nebo mají zvýšený cholesterol, mohou mít větší předpoklady právě pro problémy s erekcí. Roli může hrát i věk, potíže mají častěji starší muži, ale je jasné, že v tom nejsou sami. Někdy je na vině i vážnější úraz, jindy ale jde o příčiny, jako je právě dlouhodobá nevhodná životospráva.

Problémy s erekcí souvisí s psychikou

Jste neustále ve stresu, je váš styl života hodně uspěchaný? Nemáte ani čas na cvičení, odpočinek je pro vás skoro až tabu? Potom jsou problémy s erekcí docela očekávatelné, pokud je nepociťujete nyní, mohou se dostavit poměrně nečekaně – a možná to bude už brzy. Víc relaxovat a méně se stresovat, to je základní recept. Porucha erekce, která přetrvá déle než půl roku, by měla být konzultována s lékařem. Krátkodobé obtíže nebo i nečekané jednorázové selhání ale může pomoci zlepšit vybraný doplněk stravy. S psychikou souvisí mnohé, nejen ložnicový život, ale i celková duševní pohoda. Nepodceňujte proto zdravý životní styl, rozhodně to není jen klišé moderní doby a nějaká fráze. Snažte se naslouchat svému tělu a vyjít mu maximálně vstříc, vyplatí se to!