Obezita ohrožuje váš krevní oběh. Zjistěte jak konkrétně

Výpočet BMI - Jaká jsou rizika obezity?

Obezita je problém, který by se měl řešit. Primárně proto, že může způsobovat další zdravotní komplikace. Ty souvisí s řadou oblastí fungování lidského těla. Jednou z takových je i krevní oběh. Co se může stát, pokud vaše váha bude i nadále stoupat a vy nezačnete absolvovat hubnutí? Podívejte se.

Vysoký krevní tlak je důvod, proč znát postup, jak rychle zhubnout

Prvním rizikem, které přímo souvisí s krevním oběhem je rozhodně vysoký krevní tlak. Je prokázáno, že u obézních lidí je podstatně vyšší než u těch s optimální váhou. Proto lékaři mnohdy doslova bijí na poplach a svým pacientům dávají rady, jak rychle zhubnout. Jde o postup mnohem lepší a přijatelnější, než pokud by byly nasazeny různé léky, které jsou mnohdy plné chemie. Vždy platilo a platit bude, že nejvíce pro své zdraví udělá člověk sám.

Žíly se mohou dokonce i ucpat

Když má člověk o desítky kilogramů více než by měl mít, je to na něm vidět. Co ale už nevidí, to jsou různé nánosy ve svém žilním systému, které způsobují horší průtok krve. To má vliv nejenom na zvyšování tlaku, ale i na to, že se taková žíla může snadno ucpat. I zdravého jedince by případná sraženina proplula, ale kdo má žílu užší, tomu se zde může zaseknout. Jakmile se tak stane, může dojít dokonce i k tomu nejhoršímu. Bez lékařské péče hrozí smrt.

Problémem může být i špatná erekce

S krevním oběhem souvisí ještě jedna věc, která se týká výhradně mužů. Když je obecně špatný, může se objevit erektilní dysfunkce. Laicky řečeno je to špatná erekce. Právě ta s krevním oběhem výrazně souvisí, jelikož při ní dochází k tomu, že se krev nahrne do pohlavních orgánů. Pokud ta neproudí tělem z důvodu obezity tak jak má, má to vliv i na sexuální život mnoha mužů. A v tu chvíli se objevují doprovodné problémy, které mají vliv i na kvalitu vztahů. K nim totiž sex zcela samozřejmě patří.